گواهینامه ها

به کارگیري یک سیستم قدرتمند مدیریت کیفیت، یک تصمیم استراتژیک براي سازمان است که عملکرد کلی مجموعه را بهبود داده و زیرساخت لازم را براي توسعه پایدار فراهم نماید. از پی آمدهای ارزشمند استقرار نظام کیفیت ISO 9001 می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1- توانایی ارائه مستمر محصولاتی که الزامات کیفی مشتري را برآورده می سازند.

2- تسهیل فرصت ها به منظور افزایش رضایت مشتري

3- پرداختن به ریسک ها و فرصت هاي مرتبط با اهداف و محیط سازمان

با توجه به اهمیت حفاظت و صيانت از محيط زيست با پيشگيري از آلودگي منابع آب، خاك، هوا، این شرکت خود را متعهد می داند تا میزان آلاينده هاي زيست محيطي را کنترل نماید و ضايعات حاصل از تولید را یا به صورت اصولی به چرخه تولید بازگرداند و یا نسبت به دفع آنها در شرایط مطابق با استاندارد اقدام نماید. از این رو شرکت موفق به دریافت گواهینامه ISO14001:2015 گردید.

 از سوی دیگر، ایجاد محیطی ایمن برای افراد و حفاظت و صیانت از سلامت انسان ها در مقابل خطرات ناشی از کار و محیط­های کاری نیز از دغدغه های اساسی شرکت است. اقداماتی نظیر حفر چاه ارت به منظور جلوگیری از برق گرفتگی پرسنل، ایمن سازی پرسهای سنگین (fool proof) ، نصب کانال های تهویه مناسب برای خارج کردن گازهای ناشی از تزریق مواد پلاستیک، نصب تابلوهای هشدار دهنده، استفاده از کفش ایمنی و لباس کار مناسب، استفاده از عینک، گوشی و ماسک ایمنی، از جمله اقداماتی است که سبب شد این شرکت موفق به دریافت استاندارد ISO45001:2018 گردد.

از جمله اقدامات دیگر صورت گرفته در جهت ایمن سازی محیط کاردر مجموعه پویا ارکان، توجه به ارگونومی پرسنل تولید و اداری و استفاده از صندلی های مناسب، اتاق استراحت مجهز با تهویه مناسب و بهره گیری از فضای سبز مناسب است.

همچنین از زمان ظهور بیماری ویروسی کرونا، مدیران مجموعه تمامی تلاش خود را بر ایجاد محیطی امن برای پرسنل متمرکز نمودند. اقداماتی از قبیل اجباری نمودن ماسک، رعایت فاصله ایمن در حین تولید و در زمان استراحت، ضدعفونی نمودن مرتب کلیه فضاها از جمله این اقدامات بوده است.